Обзоры
Статьи
Видео
Фото
Проекты
Опубликовано: 24-05-2017 11:47 / Категория: Статьи / Просмотров: 906

Від Заслуженого до Почесного…

У рік 80-ліття Заслуженого журналіста України Бориса Івановича Устименка запропоновано вшанувати його званням «Почесний громадянин Білгорода-Дністровського»

Неоціненним надбанням краєзнавчої вітальні, що діє в Білгород-Дністровській центральній міській бібліотеці ім. М. Горького, є незабутні зустрічі з відомими місцевими письменниками, знаменитими земляками, митцями.

17 травня до читального залу центральної бібліотеки Аккермана завітали Борис Іванович Устименко та десятикласники районного ліцею разом зі своїм класним керівником О. В. Полох. Борис Іванович - дуже відома та шанована людина в нашому краї. Заслужений журналіст України, письменник, в минулому мореплавець, який обітнув світ, пройшов шлях від члену екіпажу невеличкого буксира до вправного воєнмора, а згодом капітана у Арктиці. Де він тільки не побував та чим тільки не займався, але доля найміцніше прив’язала його до журналістики, якій він віддав півстоліття свого яскравого життя.

Борис Іванович говорив про важливість свідомого вибору життєвого шляху людини, вміння визначити його мету і досягти її. Тоді не оминуть цікаві і важливі події, щирі стосунки, тоді вдасться знайти своє місце у великому світі і принести максимальну користь людям і суспільству.

Заслужений журналіст розповів про власний родовід, який сягає козацької української держави 17-го століття. Поділився спогадами про те, як гарні книжки можуть спрямувати молоду людину, вплинути на вибір мети життя. Як важливо знайти наставника, який спрямує на вірний шлях. Підкреслив важливість здорового пособу життя, якого дотримується і в 80, необхідність для сучасної людини знати іноземну мову - сам писав вірші англійською. Та головна порада - залишатися чесною і порядною людиною, ніколи не відмовляти ближньому у допомозі.

Старшокласники побачили унікальні фото з особистого архіву Бориса Івановича, ознайомились з його книгами з фонду бібліотеки, зокрема: «Наш вечный город Аккерман», «Тридцать два румба», «Помпа» есть «помпа», «Свет маяка в житейском море», а також з персональним досьє мореплавця, журналіста і письменника, яке роками дбайливо збирають бібліотекарі. Зустріч вийшла щирою, теплою, спілкування - живим, цікавим та відвертим.

«Митець живе доти, доки живуть його твори. Тож нехай творчість Бориса Устименка надихає ще не одне покоління наших земляків, передаючи естафету людяності та оптимізму, наснаги до життя та небайдужого ставлення до всього, що оточує, щирої любові до рідного краю», - зазначили працівники бібліотеки, звертаючись до старшокласників.

Краєзнавець Олександр Маркевич повідомив учасникам зустрічі про ініціативу редакції газети «Чорноморський Вісник» запропонувати кандидатуру Заслуженого журналіста України Бориса Івановича Устименка для присвоєння звання «Почесний громадянин міста Білгорода-Дністровського» у 2017 році. Пропозицію зустріли оплесками. Представники ліцею, в свою чергу, відзначили, що такий приклад шани і вдячності яскраво продемонстрував старшокласникам цінність високопрофесійного і високоморального життєвого шляху, який ніколи не залишиться поза людською увагою.

Згодом ініціативу обласної газети офіційно підтримали працівники міської централізованої бібліотечної системи, клуб «Воєнмор», педагогічний колектив Білгород-Дністровського державного аграрного технікуму, Асоціація літераторів «Буджак», редакції Akkerman.ua та газети «Слово Придністров’я». Прийом документів муніципальним комітетом з присвоєння звання «Почесний громадянин міста» завершився 24 травня. Підсумки оголосять 4 червня, у День Білгорода-Дністровського.

Ініціативна група

4 июня 17:41
Просмотров: 966
11-03-2019 11:28
Просмотров: 912
24-12-2018 13:40
Просмотров: 1401