Обзоры
Статьи
Видео
Фото
Проекты
Опубликовано: 4 мая 17:02 / Категория: Обзоры / Просмотров: 283

Ті, хто боронить кордони

Прикордонники Білгород-Дністровського загону відзначили День створення військової частини

Офіційні заходи з нагоди Дня прикордонника України та 26-ї річниці створення Білгород-Дністровського прикордонного загону пройшли 4 травня. На урочистостях, окрім особового складу загону були присутні численні гості: представники місцевої влади, ветерани частини, родичі та близькі воїнів, які віддали своє життя захищаючі незалежність та територіальну цілісність України.

На адресу прикордонників в цей день лунали вітальні слова, слова вдячності за їх ратний труд, за мужність та самовідданість справі. По завершенню урочистого мітингу, до Меморіалу загиблим прикордонникам були покладені квіти.

В гарнізонному Будинку офіцерів пройшов святковий концерт за участю творчих колективів гарнізону та Білгород-Дністровського району.

Слід зазначити, що Білгород-Дністровський прикордонний загін веде свій літопис від частин 51-ї Перекопської стрілецької дивізії. Створений на її базі 25-й прикордонний полк, у роки Другої Світової війни героїчно бився на Кавказі, за Моздок, Армавір, Ростов, Херсон, Миколаїв, Одесу та Акерман (нині – Білгород-Дністровський). За особливо успішні бої на Дністрі отримав найменування Нижньо-Дністровський. Свій бойовий шлях полк закінчив в Австрії, пройшовши з боями Румунію, Болгарію, Югославію та Угорщину.

Саме 4 травня 1992 року наказом Голови Державного комітету у справах охорони державного кордону України – командувача Прикордонними військами України, в селищі Березине, Тарутинського району Одеської області, було сформовано Березинський прикордонний загін, у складі 16 застав та 3 комендатури, для охорони ділянки, що простягалась від Біляївського до Болградського районів.

У 1999 році загін отримує Бойовий Прапор. А у 2004 році, з метою більш ефективного управління, загін переміщений до Білгорода-Дністровського. З тих самих пір частина носить назву «Білгород-Дністровський прикордонний загін». На сьогоднішній день до його складу входить 12 відділів прикордонної служби, 12 пунктів пропуску та один пункт контролю. Прикордонники загону охороняють більше 400 кілометрів державного кордону, в межах 5 районів Одеської обл. (Роздільнянського, Біляївського, Білгород-Дністровського, Саратського, Тарутинського).

Прикордонники Білгород-Дністровського загону приймали участь в антитерористичній операції на Сході України. В боях за Україну загін втратив кращих побратимів – шестеро військовослужбовців віддали своє життя боронячи Батьківщину. Пам'ять про них увічнена в Меморіальному комплексі на території частини.

12-12-2019 13:59
Просмотров: 1499
27-11-2019 14:10
Просмотров: 1362