Обзоры
Статьи
Видео
Фото
Проекты
Опубликовано: 09-09-2018 16:01 / Категория: Обзоры / Просмотров: 681

Особлива увага!

Відсутність на протязі двох років будь-якого громадського контролю за діяльністю виконавчих органів Білгород-Дністровської міської ради призводить до розробки ними малоефективних програм та проектів.

Лише 239 тис. грн. на чотири роки планував виділити виконком Білгород-Дністровської міськради на реалізацію цільової програми сприяння підготовки молоді до служби в Збройних Силах України та інших військових формуваннях. Тобто, на виконання її заходів впродовж 2019-2022 року включно, мало спрямовуватися не більше 60 тис. грн щорічно. Структура видатків вражає. Вона має тільки два напрямки: 39 тисяч на придбання канцтоварів та 21 тисяча на оплату транспорту. І це на жаль все.

Хоча в проекті вказаної муніципальної програми її основною метою вказане суттєве поліпшення допризовної підготовки і військо-патріотичного виховання молоді Білгорода-Дністровського, зокрема через створення усталеної системи шефських відносин військових частин і вишів Міністерства оборони з навчальними закладами міста, де ведеться допризовна підготовка, взаємодію з ветеранськими та іншими громадськими організаціями патріотичного спрямування – ніякого ресурсу для цього розробники не передбачили.

Цілком логічним було б залучити до розробки даної програми не тільки працівників муніципального управління з питань цивільного захисту, оборонної та мобілізаційної роботи, але й спеціалістів сфери освіти, охорони здоров’я, спорту та культури. З невідомих причин цього не відбулося. Взагалі не залучалися представники частин місцевого військового гарнізону, товариства сприяння обороні України, хоча їх участь є обов’язковою.

Такий підхід, як і, власне, куций кошторис при широких можливостях бюджету міста, викликають щирий подив та занепокоєння. Сьогодні в загальноосвітніх та вищих учбових закладах Білгорода-Дністровського спостерігається вкрай складна ситуація з наявністю відповідної матеріальної бази допризовної військової підготовки. Якісна муніципальна програма з детально прорахованим і раціональним кошторисом дала б можливість значною мірою її поліпшити. Не передбачено, не закладено. Не враховані проектом і необхідні витрати на організацію і проведення відповідних змагань, навчальних зборів.

У містах обласного значення на Одещині обсяг фінансування аналогічних програм складаю мінімум півмільйона і вище. Чинна влада Білгорода-Дністровського чомусь вирішила заощадити на цій статті - дуже важливій в умовах сьогодення.

За межами проекту залишилися міські громадські організації військово-патріотичного спрямування, які мають неабиякий досвід підготовки юнаків до служби в лавах Збройних Сил України. До розробки вказаної програми їх взагалі не допустили. Такий підхід виконкому до організації допризовної підготовки молоді у Білгороді-Дністровському викликав цілком зрозуміле обурення з боку зазначених організацій.

Лише завдяки тому, що про даний проект цільової програми випадково - за добу до розгляду виконкомом - стало відомо керівникам громадських об’єднань Віталію Напрудкіну (ГО «Захист») та Віталію Скибі (молодіжний військово-патріотичний клуб «Десантник»), 6 вересня вдалося зняти його з розгляду та повернути на доопрацювання.

Маємо надію, що завдячуючи громадській ініціативі ця, без сумніву, потрібна програма все ж таки буде розроблена з урахуванням сучасних підходів до допризовної підготовки молоді і врешті решт отримає достатній рівень фінансування, а спроба виконкому відбутися пустопорожньою декларацією - не пройде.
Ссылки по теме:
Память: каждый по-своему…
ДНЕСТРОВСКИЙ ПРОРЫВ
Памяти родных...
12-12-2019 13:59
Просмотров: 1499
27-11-2019 14:10
Просмотров: 1362