Новости
Статьи
Видео
Фото
Опубликовано: 21-05-2019 10:49 / Категория: Обзоры / Просмотров: 462

Музична Бессарабія

Білгород-Дністровське педагогічне училище, відоме багатими традиціями викладання музики, стало місцем проведення Першого обласного фестивалю юних музикантів

Велика подія у творчому житті нашого краю запам’яталася, як яскрава і святкова, адже свої таланти представили більше сотні учасників - солістів та членів колективів з усієї Одещини. Своїх представників делегували дитячі музичні та загальноосвітні школи, будинки культури, центри дитячої та юнацької творчості регіону.

Кращих визначали в багатьох номінаціях. Тільки інструментальних нараховувалося з десяток. У вокальних глядачі побачили практично усі можливі види виконання - від солістів і дуетів до чималих ансамблів та хорового співу.

Урочиста церемонія відкриття нового творчого форуму, як згодом і виступи численних конкурсантів, відбулася в старовинному актовому залі педагогічного училища. Відповідну атмосферу створили славетні народні колективи цього навчального закладу.

Розпочинаючи фестиваль, представник його співорганізатора - обласного управління освіти та науки - зазначив, що великої дискусії щодо вибору місця проведення дебютного конкурсу, не було: «Репутація і можливості Білгород-Дністровського педагогічного училища добре відомі. Окрім якості викладання, численних успіхів його вихованців, це ще й гарантія гарної організації».

Директор навчального закладу Володимир Герасименко, в свою чергу, подякував за велику честь і довіру. Він запевнив, що училище доклало усіх відповідних зусиль для вдалого дебюту такого перспективного починання, як обласний фестиваль «Музична Бессарабія», та висловив надію, що багато хто з перспективних і талановитих конкурсантів по завершенні навчання у школах, гуртках та студіях продовжить шліфувати свою майстерність вже у стінах Білгород-Дністровського училища.

Володимир Герасименко окремо подякував Фонду Барвіненка за сприяння організації великого обласного творчого конкурсу: «Підтримку було надано дуже оперативно. Вона, зокрема, дозволила забезпечити якісне харчування усіх делегацій, а це, окрім земляків-городян, представники таких населених пунктів, як Арциз, Шабо, Овідіополь, Старокозаче, Тарутине, Випасне, Сергіївка, Сарата, Ізмаїл, Кулевче, гарантувати їхнє дозвілля, достойні нагороди і відзнаки».

Помічник народного депутату Віталія Барвіненка, Білгород-Дністровський міський голова 2006-2010 рр. Микола Даценко зробив акцент на давній плідній співпраці фонду парламентаря з педагогічним училищем. Він запевнив, що перспективні починання цього навчального закладу і надалі можуть розраховувати на міцне плече цієї благодійної установи.

Далі понад шість годин тривали конкурсні виступи численних учасників. Завдяки ним, глядачі поринули у розмаїття музичного світу, торкнулися його незлічених скарбів. Юні талановиті музиканти нікого не залишили байдужим.

Фестивальні номери оцінювало компетентне і фахове журі на чолі з Наталією Воєводою, Відмінником освіти України, завідувачкою відділення «Музичне мистецтво». У підсумковий залік йшла сума балів за два конкурсних виступи кожного виконавця. Зайве казати, що розгорнулася неабияка конкуренція, бо юні артисти прагнули продемонструвати максимум своїх можливостей.

У підсумку, володарем Гран Прі дебютного обласного фестивалю «Музична Бессарабія» було визнано 15-річну співачку з Ізмаїлу Ксенію Дорошенко. У захоплюючій манері вона виконала такі складні пісні, як старовинна лемківська «Аничка» (а капела) та безсмертна «Ні, я не шкодую» Едіт Піаф. Ксенія навчається у Ізмаїльській ДМШ №2.

Її готувала відомий педагог Тамара Годованець. До рідного міста юна співачка повернулася з головною нагородою Першого обласного конкурсу «Музична Бессарабія» та визнанням з боку усієї фестивальної публіки.

Золоті дипломи у свої вікових та творчих категоріях також здобули юні представники Білгорода-Дністровського і району. Фестиваль-конкурс визнано успішним. Його обов’язково продовжать і наступного року.

Золоті дипломанти Першого обласного фестивалю «Музична Бессарабія»

До 10 років: Анастасія Бодарєва (скрипка), Микита Яковець (фортепіано), Евеліна Бодюл (гітара).

До 12 років: Анастасія Авакова (кларнет), Віктор Мовчан (фортепіано), Микола Тарасенко (гітара), Павло Кюссе (саксофон), Катерина Тарасова (фортепіано), Ернест Молодець (баян), Павло Глушенко (труба), Ангеліна Суденкова (гітара).

До 16 років: Анастасія Мойсеєва (вокал), Микола Марченко (гітара), Вікторія Вареник (віолончель), Катерина Димитрашко (фортепіано), Анастасія Андоній (вокал), Світлана Ручкіна (флейта), Євгеній Шамота (саксофон).

Ще 34 юних виконавця відзначені срібними і бронзовими дипломами, а також заохочувальними призами.
Ссылки по теме:
Программирование будущего