Новости
Статьи
Видео
Фото
Опубликовано: 8 августа 18:15 / Категория: Обзоры / Просмотров: 376

Непересічний внесок

В Аккермані «Це теж зробила вона!»

8 серпня Центральна міська бібліотека ім. М. Горького запросила усіх бажаючих на презентацію національного книжкового проекту, присвяченого видатним жінкам України. Місцеву програму вела депутат міськради Юлія Федорова. До активного діалогу долучилися спеціалістки бібліотек, представниці жіночого руху, краєзнавці тощо.

Обговорювалися не тільки долі видатних українок, про яких розповідається в двох перших томах серії «Це теж зробила вона!», але й кандидатури заслужених жінок Білгорода-Дністровського для можливого включення у зазначену серію. Щоб краще оцінити формат розповідей, були зачитані три історії з сотні вже опублікованих. Учасниці презентації обрали їх на власний смак і розсуд.

Аудиторія почула пронизливі і надихаючі оповідання про героїню-бібліотекарку Марію Вязьмикину, зірку кібернетичного програмування Катерину Ющенко, унікальну співачку Квітку Цисик. Читання супроводжувалося відеопоказом оригінальних ілюстрацій видання «Це теж зробила вона», створених провідними митцями України.

У своїй доповіді одна з засновниць сучасного жіночого руху на півдні Одеської області Віра Петрівна Сіпко поділилася спогадами про перші кроки жіночих громадських організацій краю, їх подальший розвиток, торкнулася поточної діяльності регіональної асоціації «Віра, надія, любов», яка об’єднує такі інституції.

Також Віра Сіпко розповіла про практичний досвід роботи над створенням великого ювілейного видання «Жінки Одещини». За її словами, це був перший крок з визначення і подальшого визнання видатних жінок Білого міста на Дністрі не тільки на місцевому рівні. До вказаного видання тоді потрапили фронтова лікарка і ентузіаст розвитку масового курортного оздоровлення, виконавиця ансамблю «Бойові подруги», славетний педагог і організаторка, а також місцева письменниця. Ще Віра Сіпко відзначила явну тенденцію збільшення кількості жінок, яких обирають депутатами місцевих і обласної рад, та закликала всіляко її зміцнювати.

Співробітниці міських бібліотек запропонували попередній перелік кандидатур, які могли би бути включеними до національного проекту «Це теж зробила вона!». В ньому - шановані поетеси і акторки, спортсменки і педагоги, і навіть оперна співачка. Цей перелік, звісно, може значно розширитися і повністю відкритий для пропозицій. Вже під час попереднього обговорення згадали і місцеву уродженку, яка стала генералом податкової служби, і чемпіонок світу з пауерліфтингу серед ветеранів тощо.

Із захопленням сприйняли виступ відомого краєзнавця Олексія Пермінова, який розповів про деяких видатних аккерманок кінця ХІХ - першої половини ХХ століття: зокрема, відому скульпторку Ольгу Смоленську.

На завершення презентації її учасники одностайно зазначили, що підхід авторів проекту «Це теж зробила вона!» дійсно надихає. Було висловлено спільне сподівання визначитися з достойними претендентками від Білого міста на Дністрі на цілком заслужене місце серед таких розповідей.

Нині з першими двома книжками проекту можна ознайомитися у центральній бібліотеці Білгорода-Дністровського. Згодом вони з’являться в усіх міських бібліотеках.