Обзоры
Статьи
Видео
Фото
Проекты
Опубликовано: 12-08-2019 12:22 / Категория: Обзоры / Просмотров: 357

Власними силами

Шабівська об’єднана громада першою в Білгород-Дністровському районі змінила розподіл власних бюджетних видатків, щоб забезпечити вчасне фінансування першочергових робіт з ліквідації наслідків серпневої стихії.

Відповідні зміни до головного фінансового документу затвердила позачергова сесія, скликана 8 серпня. Пленарне засідання відбулося в універсальному адміністративно-культурному центрі села Салгани.

Голова ОТГ Василь Древаль повідомив про важки наслідки негоди в ніч на першу неділю серпня: «Всі 11 сіл об’єднаної громади так чи інакше постраждали, але найбільше - саме Шабо, де за півдоби випала багатомісячна норма опадів. Практично одразу - 4 серпня - було скликано засідання місцевої комісії з надзвичайних ситуацій, розпочато термінові роботи. По декількох об’єктах ліквідація триває досі. Підтоплені будинки, де на загал мешкають більше п’ятдесяти людей».

«Спочатку основні зусилля зосередили на відновленні руху по основній транспортній магістралі - вулиці Центральній, де перед містком над протокою до Дністровського лиману накопичилися сотні кубометрів ґрунту, змитого з навколишніх вулиць і провулків. Практично всі вони зруйновані і дотепер не можуть нормально пропускати транспорт. Треба терміново забезпечити фінансування їхнього відновлення - відповідне підсипання щебенем, ліквідацію численних вимоїн, відновлення рівня проїжджої частини тощо. Обов’язково маємо оперативно і якісно відновити місток над протокою до Дністровського лиману, не просто очистити її від принесеного зливою ґрунту, але й розширити, мінімум, удвічі», - підкреслив очільник громади.

У підсумку, депутати підтримали термінові зміни до бюджету. Подальша ліквідація наслідків негоди - у розпалі.

Враховуючи надзвичайну ситуацію, для фінансування оперативного ремонту тих доріг місцевого значення в селі Шабо, які найбільше постраждали від удару стихії, спрямовано 397 тис. грн. за рахунок нерозподіленого залишку державної субвенції на соціально-економічний розвиток ОТГ.

Також на 347 тисяч збільшено видатки на капітальний ремонт водопроводів по вул. Центральній в Бритівці і вул. Горького в Шабо. Це стало можливим завдяки економії коштів бюджету розвитку ОТГ, передбачених для капремонту бритівських водогонів по вулицям Лісовій та Пригородній. Його аж ніяк не відміняють, а проведуть за рахунок інших статей.

Стихія чи халатність?

Сесія заслухала сторони конфлікту, який виник внаслідок підтоплення житлового будинку поруч з заводом морепродуктів «Gamma B» по вул. Швейцарській. Великий старий підвал майже повністю заповнила вода, стара будівля не витримала й тріснула. Чотири сім’ї ризикують на осінь і зиму залишитися без нормального житла.

Постраждалі жителі звинувачують завод, який не дотримався умов, погоджених під час видачі дозволу на будівництво виробничого корпусу підприємства, нового під’їзду до нього.

«До знесення заводом іншої старої будівля задля власного розширення, потоки завжди оминали нас. Якби «Gamma B» вчасно збудувала давно обіцяні відмостки та паркан, вода б не пішла під наш будинок, - впевнені вони, вимагаючи відшкодувати відновлення суттєво пошкодженого житла. - Сумно, що депутат від цього округу, житель Затоки Олексій Донкоглов, який свого часу активно просував і захищав будівництво тут заводу морепродуктів, абсолютно проігнорував нашу вельми складну ситуацію».

На порушення умов угоди про дозвіл на розміщення у селі нового заводу морепродуктів звернуло увагу і керівництво ОТГ: «Рада всіляко йшла на зустріч інвестору задля створення нових робочих місць, та бачимо, що свої обіцянки він не виконує. Відчутно зросла заборгованість по платі за землю - рахунок йде вже на десятки тисяч. Прострочені важливі супутні будівельні роботи. У підсумку, громада не отримує запланованого, а ще й постраждали люди, відтепер практично позбавлені пристойного житла».

В свою чергу, представник підприємства «Gamma B» послався на складні економічні обставини, які, за його словами, завадили вчасно виконати повний обсяг домовленостей з місцевою владою. Він особисто пообіцяв до кінця серпня добудувати паркан, відмостки і зливостоки. Зазначений термін сесія зафіксувала протокольно.

Крім того, за участі ради Шабівської ОТГ буде проведено експертизу пошкоджень будинку. Цей тягар вирішили не перекладати на плечі його і так постраждалих мешканців. За результатами офіційної оцінки можливий початок визначення і обговорення конкретних компенсацій з боку підприємства «Gamma B». Якщо сторони не домовляться, буде суд.
Ссылки по теме:
Медовий серпень
12-12-2019 13:59
Просмотров: 1505
27-11-2019 14:10
Просмотров: 1368