Обзоры
Статьи
Видео
Фото
Проекты
Опубликовано: 18-08-2019 19:48 / Категория: Обзоры / Просмотров: 462

Медова радість

У Шабо успішно дебютував відкритий фестиваль меду і фруктів, присвячений шанованому святу Спаса.

Увечері 17 серпня паркова зона і площа біля місцевого Будинку культури наповнилася людьми. Вони відгукнулися на щире запрошення Шабівської об’єднаної громади відзначити разом одне з найулюбленіших літних свят.

За словами організаторів фестивалю-ярмарку, в його орбіту було включено понад 500 людей - як численних учасників, підприємців, бджолярів і садівників, артистів-аматорів, так і гостей. У центрі однієї з найбільших ОТГ півдня України місце знайшлося усім. Інформаційними партнерами першого фестивалю виступили сайт Akkerman.UA та радіо Аккерман 102.9FM.

На території заходу і навколо неї організатори та їхні добровільні помічники створили відповідну атмосферу. Гостей зустрічали різноманітні намальовані бджілки, кольорові прапорці и кульки, облаштовані місця торгівлі і відпочинку.

Як відзначили краєзнавці, ініціатива проведення фестивалю саме тут продовжує давню традицію публічних заходів у цій частині села. Практично поруч - один з найстаріших діючих православних храмів Буджаку (Миколаївський) з відомою криницею. Навпроти Будинку культури - найбільшого у Білгород-Дністровському районі - залишилася частина будівлі Українського народного дому, який діяв у краї впродовж 1920-1930 рр. Ці стіни пам’ятають Петра Лещенка, Аллу Боянову, спектаклі українських класиків у постановці аккерманського театру тощо. І ось історично і культурно значущому місцю надається новий подих для розвитку.

«Перший відкритий фестиваль меду і фруктів, присвячений Спасу, дозволив визначитися з можливостями Шабо і всієї ОТГ у залученні туристів до подій, які спираються на місцевий колорит і неабиякий потенціал, яскраво розкривають його, - підкреслив Шабівський голова Василь Древаль. - У північній частині Одещини аналогічний фестиваль другий рік поспіль з успіхом проводить Роздільна. Маємо за мету стати головним таким центром для південних районів області. Фактично, наша перша спроба використала приблизно третину території у центрі Шабо, яка якнайкраще підходить для такого ярмарку. Впевнений, що наступні фруктово-медові фестивалі в нас обов’язково стануть ще більшими».

Гостей зустрічали свяченими букетиками літніх квітів і трав, традиційними для Маковія та Спасу, частували свіжим хлібом, випеченим за домашніми рецептами. Кожен бажаючий міг намастити його духмяним медом цього літа і з апетитом скуштувати обов’язкову святкову страву. Продукцію бджільництва представляли більше десятка пасічників Шабівської ОТГ.

«На жаль, дуже помітно позначився важкий сезон зі складними метеорологічними умовами. Фактично, маємо на фестивалі-ярмарку половину діючих у Шабо бджолярів, інша вже встигла реалізувати набуте. Та, як бачите, представлено весь асортимент продуктів бджільництва - і щоб смакувати, і щоб лікуватися, - ділиться Микола Йосипович Аніцький, керівник однієї з двох професійних організацій бджолярів, які діють у Шабо. - Ярмаркових знижок дотримувалися усі, в середньому правили ціну на 20 відсотків нижчу за ринкову. Найбільш затяті покупці виторговували собі ще дешевше (посміхається). Та розуміємо, що треба якнайкраще показати свою працю, свої здобутки рідній громаді та її численним гостям».

Найбільшою популярністю у ярмаркових покупців користувався мед традиційних бессарабських сортів - з цвіту акації та соняшника , квітковий, з цвіту степових трав. Кожен бажаючий міг взяти участь у безпрограшній лотереї з питаннями про тонкощі бджільництва. Діяла тематична книжкова виставка.

Окрім меду і супутніх продуктів, низькими цінами на свою запашну і солодку продукцію радували вправні власники щедрих шабівських садів і баштанів. Великою популярністю користувався павільйон місцевої «Європейської сироварні» - нового і сучасного підприємства. Дехто з гурманів не відходячи далеко втілював у життя актуальний гастрономічний тренд - куштував зі свіжим медом асорті якісних твердих сирів.

З великою приємністю організатори вітали туристів з приморської зони. Вони теж не залишилися без уваги і подарунків.

«Дуже гостинний і по-своєму домашній захід, наче всі тут є рідними людьми, - відзначила родина з Брестської області Білорусії, яка нині відпочиває у Затоці. - Порадять з посмішкою, люб’язно пригостять. Варто зберегти таку душевну атмосферу і надалі. Окрім меду й фруктів, зацікавив павільйон з лляними подушечками, дуже милі".

А яке свято в Шабо без славної юшки?! Біля великого казана вправлявся нащадок рибалок і сам відомий місцевий рибалка Микола Варфоломійович Кимличенко. Частував усіх бажаючих.

Спеціально до фестивалю меду і фруктів народні творчі колективи громади підготували яскраві номери і програми. Земляків з Шабо та їхніх гостей радо вітали співаки й танцюристи Бритівки, Біленького та інших населених пунктів ОТГ, яка об’єднує 11 сіл. З першої до останньої хвилини фестивалю-ярмарку, як невтомні бджілки працювали артисти місцевого Будинку культури. У підсумку, без посмішки не залишився жоден відвідувач заходу, незалежно від віку. Завершилося свято урочистим нагородженням найкращих бджолярів і садівників. Не забули й про численних помічників.

«Перший відкритий фестиваль меду і фруктів «Спас іде! Гостей веде!» у Шабо наочно підтвердив великій потенціал задуму цієї підприємницької і культурної акції. Ідея буде жити і розвиватися. Другий фестиваль-ярмарок наступного року має суттєво розширитися», - зазначили організатори.

12-12-2019 13:59
Просмотров: 1504
27-11-2019 14:10
Просмотров: 1368