Новости
Статьи
Видео
Фото
Опубликовано: 31-10-2019 13:55 / Категория: Статьи / Просмотров: 684

Комунальна техніка – контроль та прозорість

Громадськість Білгорода-Дністровського ставить під контроль ефективність та прозорість використання техніки підприємств комунальної форми власності.

Протягом практично чотирьох місяців, з лютого по травень поточного року, за ініціативи депутата міської ради Дениса Кімінчіджі, при активній участі та підтримці громадської організації “Центр громадських ініціатив «Тіра»”, в рамках проекту «Місцева Антикорупційна Платформа в Білгороді-Дністровському», проводився моніторинг використання техніки на ряді комунальних підприємств та установ міста Білгорода-Дністровського.

«Безпосередньо, ми вивчали та аналізували маршрутні листки автомобілів, тракторів та спецтехніки, витрати палива та фактичне застосування техніки МЦ «Благоустрій» та КП «Автотранссервіс». В ході моніторингу проявилися деякі невідповідності між записами в маршрутних листках та фактичному застосуванні техніки. Наявні факти використання транспортних одиниць, які реально не працюють, бо технічно несправні, зафіксовані й випадки невідповідності між паспортними нормами витрат палива і тим, що записують в маршрутні листки. Внаслідок чого ми дійшли висновку, що здійснити об’єктивний та дієвий контроль над витратами палива, ефективністю використання комунальної техніки, а, головне, над використанням бюджетних коштів та результатами роботи самих підприємств – неможливо. Кожен день вся комунальна техніка десь працює, постійно знаходиться в роботі, але результатів цієї роботи не бачать ані керівництво міста, ані городяни. Тому єдиним, на наш погляд, рішенням стало створення єдиної міської Системи електронного контролю, встановлення GPS-трекерів. Це, в свою чергу, дає змогу прораховувати кілометраж техніки та відслідкувати в режимі онлайн витрати палива та моторесурсу», - зазначив Д. Кімінчіджі.

Саме тому результатом роботи моніторингової групи «Місцевої Антикорупційної Платформи в Білгороді-Дністровському» став проект рішення міської ради, підготовлений депутатом Білгород-Дністровської міської ради Денисом Кімінчіджі «Про створення та запровадження Системи GPS-моніторингу за роботою комунального транспорту Білгород-Дністровської міської ради».

Головною метою рішення є створення комплексу заходів щодо підвищення контролю над роботою комунального транспорту, покращення якості послуг, що надаються комунальними підприємствами, забезпечення ефективного використання бюджетних коштів.

Рішенням передбачено створення та запровадження єдиної міської Системи GPS-моніторингу за роботою комунального транспорту Білгород-Дністровської міської ради. Відповідальним за його виконання визначено управління житлово-комунального господарства, якому й доручено придбання GPS-трекерів та програмного забезпечення, встановлення їх на транспорт комунальних підприємств та підключення безпосередньо до системи.

Відділу транспорту, організації дорожнього руху, комунікаційних систем та енергозбереження доручено організувати функціювання Системи GPS-моніторингу. А забезпечувати відкритий доступ громадськості до Системи на офіційному сайті міськради буде відділ інформаційних технологій та обслуговування комп’ютерної та офісної техніки.

З метою фінансового забезпечення виконання рішення про створення Системи GPS-моніторингу комунального транспорту, вже підготовлені відповідні зміни в міський бюджет поточного року. Передбачено виділення коштів у сумі 11 тисяч 650 гривень для закупівлі GPS-трекерів та програмного забезпечення.

Д. Кімінчіджі: «Безпосередньо під об’єктивний та дієвий контроль буде поставлено біля 35 одиниць техніки КП «Автотранссервіс», КП «Білгород-Дністровськводоканал», КП «Білгород-Дністровськтеплоенерго», КП «ЖЕО-1», МЦ «Благоустрій».

Плануємо також до даної системи підключити використання і службової техніку виконавчого комітету, і міського пасажирського транспорту. Але це лише перший крок. В перспективі на комунальну техніку буде встановлено не тільки GPS-трекери, а й датчики використання палива, що дасть можливість в режимі онлайн відслідковувати наявність палива на конкретній одиниці техніки, і все це буде видно і керівництву міста, і громадянам Білгорода-Дністровського.

Крім того, в планах є покласти оперативні функції контролю ще й на Контактний центр міської ради, але для цього Контактний центр потребує реорганізації з додаванням відповідних функцій та повноважень.

Розумію, що керівникам комунальних підприємств такі заходи будуть не до вподоби, але, впевнений – дана робота вкрай важлива. Цього вимагає від нас і громада, і час. Кошти міста, що йдуть на комунальні підприємства, потрібно контролювати в режимі онлайн. Це невід’ємне право громадян Білгорода-Дністровського, це крок вперед на шляху подальшого розвитку нашого міста».

Олег Шевченко
Ссылки по теме:
Гортранспорт – поиск решений
Разруха в головах…