Новости
Статьи
Видео
Фото
Опубликовано: 23-05-2016 21:48 / Категория: Обзоры / Просмотров: 957

Спроба №2

Сесія Одеської облради 26 травня може прийняти рішення про подальшу долю Аккерманської середньовічної фортеці. Яким воно буде?

На офіційному сайті обласної ради оприлюднено, серед інших, проект рішення «Про внесення змін до Переліку об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, управління якими здійснює обласна рада». Необхідність його ухвалення обґрунтовується тим, що потрібно врахувати зміни, які відбулися у складі об’єктів спільної власності територіальних громад, з метою посилення контролю за роботою комунальних підприємств, підвищення ефективності використання майна спільної власності територіальних громад тощо.

На сесії 19 лютого таке рішення затвердити не змогли. Не вистачило голосів депутатів, не згодних із тим, як їм запропонували вирішити долю затоцької бази відпочинку «Педагог» Білгород-Дністровського педагогічного училища. Отже, керівництво облради вдруге намагатиметься змінити порядок управління об’єктами спільної власності громад, аби геть відсторонити від цього процесу обласну державну адміністрацію. Також, у проекті рішення вказано і Комунальне підприємство «Фортеця», зареєстроване за юридичною адресою: м. Одеса, вул. Троїцька, 43.

Це означає, що у разі затвердження даного рішення, доля Аккерманської фортеці вирішуватиметься цілком обласною радою, вже без участі обласної державної адміністрації. Надалі передача КП «Фортеця» під управління Білгород-Дністровської міськради може стати лише справою часу. Тим більше, що Меморандум про співпрацю обласної та міської ради з питань спільного управління Пам’яткою національного (!) значення все таки був затверджений минулою сесією.

Чи врахує зібрання результати конкурсу ОДА на посаду директора КП «Фортеця», за результатами якого переможцем став Олександр Пригарін? Чи дослухається ця сесія до висновків спільної комісії, яка обрала шляхом опікування Аккерманською твердинею створення заповідника - спочатку регіонального значення? Підтримають впертого мера-однопартійця чи врахують позицію наукової історичної спільноти і активної громадськості? Ці питання є однією з головних інтриг наступного пленарного засідання.

29-12-2019 16:09
Просмотров: 1063
25-12-2019 14:12
Просмотров: 1201
12-12-2019 13:59
Просмотров: 1553